E-Devlet Soyağacı Sorgulama

E devlet soy ağacı : e-devlet soy ağacı nasıl sorgulanır :

Bilindiği üzere soy ağacı anne ve baba tarafından, devletin nüfus kütüğünde gidilebildiği kadar geriye giderek alt üst soy bilgilerinin görülmesidir. Soy ağacı öğrenme önceden yazılı dilekçe yolu ile yapılmakta, soyağacı bulma işlemi arşiv araştırmalarına kadar gidebilmekte idi. e devlet alt üst soy ağacı sorgulama özelliği sayesinde arşiv çalışmaları dijital ortamlara artarılarak edevletten soyağacı sorgulama sekmesi açılmıştır.

E devlet alt üst soy agacı sorgulama :

e devlet alt üst soy agacı sorgulama işlemi ile soyağacı sorgulama, alt üst soyağacı, alt üst soyağacı bilgisi gibi bilgilere ulaşılabilir, aileniz veya hatta sülaleniz ile ilgili çeşitli bilgilere ulaşabilirsiniz.

Peki e devlet soy ağacı nasıl bakılır ?

e devlet soy ağacı nasıl bakılır sorusunun cevabına geçelim. Öncelikle e devlet soy ağacı giriş işlemleri yapıldır. E devletten soy ağacı kısmını bulabilmek için şifre bilgisi girilir. E devlet şifresi olmadan soyağacı bilgisine bakmak mümkün değildir. Soy agaci e devlet sorgulaması kişisel bilgilerin gizliliğine girdiği için başkasının sorgulama yapması kısıtlanmıştır. Ever e devlet soy ağacı sorgula ması yapacaksınız kendi e devlet şifrenize sahip olmalısınız. Şimdi soy ağacı öğrenme e devlet işlemine geçelim.

e devlet soy ağacı nasıl yapılır? e devlet soy ağacı sorgulama :

e devlet soyağacı sorgulaması için aşağıdaki adımları izleyiniz:

(e devlet soyağacı sorgulama 1) öncelikle internet tarayıcımızı açarak adres satırına www.turkiye.gov.tr yazınız. 

 

(e devlet soyağacı sorgulama 2) açılan yukarıdaki sayfadan sağ üstteki “giriş yap” butonunu tıklayınız. 

 

(e devlet soyağacı sorgulama 3) Daha sonra gelen ekrandan e devlet şifrenizi yazarak sisteme giriş yapınız.

 

(e devlet soyağacı sorgulama 4) Daha sonra açılan ekranda işaretle gösterilen kısma alt-üst soy bilgisi sorgulama yazınız. 

 

(e devlet soyağacı sorgulama 5)  Bu ekrandan sonra “enter” tuşuna bastığınızda bir müddet sonra soy ağacınız ekrana gelecektir. 

 

e-devletten soyağacı sorgulama ile ilgili sorularınızı BURAYI tıklayarak forum bölümümüze sorabilirsiniz.

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir