58/6 mükerrir

Bu konu 4 yanıt ve 2 izleyen içeriyor ve en son  uğur tarafından 7 ay 1 hafta önce tarihinde güncellendi.

 • Yazar
  Yazılar
 • #1010 Yanıt

  Serhun

  selamun aleykum hocam ben bi ceza aldım 9 ay mükerirlere özgü infaz rejimine göre çektirilmesine cezanın
  nfazından sonra denetimli serbestlik tedbirlerinin uygulanmmasına diye karar verildi. Bunun infazı ne şekilde çektirilir yardımcı olursanız sevinirim.

 • #1013 Yanıt

  Cem

  Aleykumselam, Mükerrir hükümlülerin infazı 5275 sayılı kanunun 108/4 maddesinde belirtilmiştir. 9 ay hapis cezası aldığınızdan hareketle ilerlersek, 01/01/2019 günü cezaevine giriş yaptığınız takdirde cezanızı denetimli serbestlik yararlanarak (mükerrire esas cezanızın ne kadar olduğunu, suç tarihini ve suçu belirtmemişsiniz o yüzden 2 yılın altında olarak hesaplıyorum) 2 yılın altında olduğundan kısa süre içerisinde açık cezaevinden tahliye olacaksınız ve denetimli serbestlik müdürlüğüne başvuracaksınız. Ancak bihakkın tahliyeniz (yani infazın tamamlanması) 01/10/2019 tarihinde gerçekleşecektir. Bu tarihten sonra mükerrir olduğunuz için hakim 1 yıldan az olmamak üzere bir denetim süresi belirleyecektir. Bu sürenin 5 yıla kadar uzatılmasına karar verebilir. Bütün bu kararları da şartlı tahliye kararınızı verecek olan mahkeme verecektir. Verilecek denetim süresi içerisinde herhangi bir suç işlemezseniz, iyi halli olarak geçirirseniz denetiminiz ihlal olmayacaktır ve ceza infaz edilecektir. Denetim süresi içerisinde suç işlerseniz şartlı tahliye kararınız geri alınacak, şartlı tahliye ile bihakkın tahliye arasındaki süreyi ceza infaz kurumunda yerine getirmek durumunda kalacaksınız.

 • #1015 Yanıt

  admin
  Yönetici

  cevabınız için teşekkür ederiz cem bey

 • #1664 Yanıt

  serhun çabuk

  Bana çağrı kağıdı geldi ustam 10 gün içinde size en yakın savcılığa başvurdugunuz takdirde teslim olacağınız açık ceza infaz kurumu belirlendikten sonra ek 10 gün süreverileceği felan yazıyor. cezam 9 ay hapis gerekçeli kararımda ise mükerirrlere özgü infaz rejimine göre çektirilmesine yazıyordu bu dosyamın şimdi ben teslim olsam beni direk açığa alıp denetimemi çıakrtırlar yoksa cezamın hepsini kapalıdamı yatarım acil cevap verirseniz sevinirim

 • #1666 Yanıt

  uğur

  serhun bey aynen dediğiniz gibi. mükerrirde sadece erteleme durumu ve açıkta infazın bir kısmını yatabileceğiniz anlamına gelir. yani mükerrir olmayanlar açıktan hemen denetime çıkar ama mükerrirsen hemen çıkamayabilirsin.

Yanıtla: 58/6 mükerrir
Bilgileriniz: