Boşanma Dilekçesi Örneği

Bu konu 0 yanıt ve 1 izleyen içeriyor ve en son  selim tarafından 7 ay 3 hafta önce tarihinde güncellendi.

 • Yazar
  Yazılar
 • #1527 Yanıt

  selim

  …………….NÖBETÇİ AİLE MAHKEMESİNE

  DAVACI :
  ADRES :
  TEL :
  DAVALI :
  DAVA KONUSU:EVLİLİĞİN TEMELDEN SARSILMASI VE ŞİDDETLİ GEÇİMSİZLİK NEDENİ İLE BOŞANMA TALEBİ.

  OLAYLAR:
  Hakkında davacı olduğum eşim ile yaklaşık ….. yıldır evliyiz. Bu evliliğimizden ……….. doğumlu,……. doğumlu 2 çocuğumuz bulunmaktadır. Çocuklarımızın velayetinin bana verilmesini talep etmekteyim.
  Evlendiğimiz günden itibaren aramızda şiddetli olarak anlaşmazlık baş göstermiş olup bu anlaşmazlıklar bir süre sonra ail birliğimizi çekilmez hale getirmiştir. Davalı ile aramızda çıkan geçimsizliğimiz artık dayanılamayacak hale gelmiştir.
  Davalı evliliğin gereklerini yerine getirmiyor. Davalı bana ve çocuklarımıza karşı ilgisiz, kayıtsız ve sorumsuzdur.
  Davalı şahıstan boşanma talebim vardır.
  Eşimle aramızda sevgi ve saygı bitmiştir. Bundan sonra birlikte yaşamamız imkânsız duruma gelmiştir. Aile birliğimiz ciddi manada sarsılmıştır. Bu sebeple boşanmamızın her iki taraf için daha yararlı olacağı kanaatine varmış olmam sebebiyle iş bu davayı açmak durumunda kaldım.
  HUKUKİ NEDENLER: TMK.nun ve ilgili mevzuat.
  SONUÇ VE İSTEM:Yukarıda arz ve izah ettiğim nedenlerle BOŞANMAMIZA, çocuklarımızın velayetinin tarafıma verilmesini ve çocuklar için aylık ayrı ayrı davalı tarafından…………-TL- olmak üzere toplamda ……………-TL- tedbir nafakası ödenmesine ve dava sonunda iştirak nafakasına çevrilmesine”, davalının şahsımı………….. yıldır yıpratması nedeni ile yıpranma payı olarak ………-TL- maddi ,……….-TL- manevi olmak üzere toplamda maddi manevi ………….-TL- tazminat talebimin kabulüne ve tüm dava ve yargılama giderlerinin davalı taraftan karşılanmasına karar verilmesini tarafınızdan arz ve talep ederim…../……/201….

  DAVACI:……

  Ek: Aile Nüfus kayıt örneği

Yanıtla: Boşanma Dilekçesi Örneği
Bilgileriniz: