Hakkımızda

Adliyelerde tabelaları okuyan veya nereye gideceğini bilmeyen vatandaşların sorunlarına çare bulurken, bir müddet sonra fark ettik ki, insanların aradıkları soruların cevapları neredeyse aynı. Yani aynı sorunun cevabını  insanlarımızın çoğu hep aynı tonajla aramakta.

Amacımız bir şekilde adliyenin kara koridorlarına  yolu düşmüş insanların kafalarındaki “acaba”‘lara, karmaşık hukuki terimler yerine, her gün adliyede muhattap olduğumuz insanlara anlatır gibi, yani “anlaşılabilir” bir dille yanıt vermektir. Sitemizin  sloganı olan “Anlaşılabilir Hukuk”  deyimi buradan, “Adliye Bizden Sorulur” sloganı ise bir adliye çalışanı olarak adliyede sorularına yanıt arayan insanlara yardım ederek geçirilen ömrün verdiği tecrübeye sahip olmamızdır.

Sayfamız ayrıca hukukun olmazsa olmazı olan mevzuat değişiklikleri ile hukuki haberleri de takipçileri ile paylaşmaktadır. Ayrıca forum bölümümüzde cevaplanması umularak yazılan sorular ve soru işaretlerine hep birlikte yanıt vererek bir kamu hizmeti sunmaya talibiz.

Kusurlarımız olursa affola.

Teşekkürlerimizi arz ederiz.